Zapraszam do wyjątkowego zwiedzania naszego miasta z mobilnym przewodnikiem, opracowanym przez Bibliotekę Miejską w ramach projektu "Re-konstrukcje, czyli spacery szlakiem dawnych Puław".

Wystarczy wziąć do ręki telefon lub tablet (z mobilnym dostępem do Internetu), zainstalować bezpłatną aplikację Action Track, włączyć lokalizację,  zeskanować kod QR  i wyruszyć na odkrywanie przemian, jakie zaszły w naszym mieście na przestrzeni 115 lat.

Do wybory są 4 spacery tematyczne: Nad Wisłą, Ze starego do nowego centrum Puław, Na terenie dawnej jednostki wojskowej i "Nowoczesne" Puławy.

Po uruchomieniu przewodnika, aplikacja pokaże, gdzie znajduje się punkt startowy. Wszystkie spacery można przejść po kolei jednorazowo (każdy kończy się w pobliżu początku następnego), ale także osobno, w dowolnej kolejności, a przerwany spacer kontynuować w dogodnym momencie. Kierując się wskazówkami na mapce w aplikacji docieramy do kolejnych oznaczonych punktów, poznając ich historię oraz, dzięki licznym zdjęciom archiwalnym tychże miejsc, porównać teraźniejszość z przeszłością.

Dodatkowe informacje oraz instrukcja obsługi przewodnika znajdują się na naszej stronie internetowej: https://www.biblioteka.pulawy.pl/re-konstrukcje-czyli-spacer-szlakiem-dawnych-pulaw/

Gorąco zapraszam do odkrywania mniej znanej historii naszego miasta :) Spacery szlakiem dawnych Puław to nie tylko edukacja, ale także ciekawy i przyjemny sposób spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a obecna pogoda, jak najbardziej temu służy i zachęca!