W dniu 18 lutego najlepsi matematycy z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym pt. „Magia kątów i trójkątów”. Konkurs ten był zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 11 panią Sumorek i panią Tarkę.
                 Nasi uczniowie byli podzieleni na dwie drużyny z klas V i VI oraz VII i VIII. Każda z drużyn wzięła udział w części integracyjnej – były to gry i zabawy
z bryłami figurami i kartami. Druga część decydowała o wygranej - były to konkretne zadania dla drużyn sprawdzające wiedzę, umiejętności,  kreatywność, refleks i spostrzegawczość.  Malarz w tym czasie malował wg instrukcji postać, którą na koniec należało odgadnąć. Były to, jak się okazało, portrety Krzysztofa Kolumba i Mikołaja Kopernika. Zabawa była bardzo dobra a rywalizacja ostra. Nasi uczniowie z klas V i VI zajęli pierwsze miejsce, a z klas VII i VIII drugie, ale tylko ze strata 3 pkt do szkoły nr 9. To wspaniałe rezultaty!! :)
O szczegóły pytajcie uczestników: Zuzannę Niezgodę, Magdalenę Kuźmę, Denisa Litwiniuka, Stanisława Sygnowskiego, Zuzannę Tarachę, Nikolę Jasik, Wiktorię Łysiak, Michała Ogórka, Huberta Bachanka, Julię Inger…


Uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły. Dodam, że uczniowie dostali wspaniałe nagrody i dyplomy.

Przy okazji zapraszamy do wszystkich projektów i konkursów, których podsumowanie będzie podczas Święta Matematyki 19 marca:)

Zdjęcia