Kolejny rok nauki społeczność naszej szkoły przywitała z powagą i zadumą. Podczas uroczystego spotkania na sali gimnastycznej, najpierw klas młodszych, a następnie starszych wychowanków, towarzyszyli nam wyjątkowi goście. Pan Jan Bernat oraz pani Natalia Nakonieczna pierwszego września  1939 roku, podobnie jak my dzisiaj, przygotowywali się na spotkanie ze szkołą, klasą, nauczycielami. Niestety  tę drogę do szkoły uniemożliwiły wrogie naloty bombowe na nasz kraj.

            Goście z ogromnym wzruszeniem wracali pamięcią do doświadczeń wojennej codzienności, takich jak konieczność ukrywania się, trudy zdobywania pożywienia, a także śmierć bliskich, sąsiadów, rodaków. 

            Spotkanie z naszymi gośćmi wpisuje się w ideę ogólnopolskiej akcji  "Przerwany marsz",  stanowiąc symboliczne dokończenie marszu do szkoły uniemożliwionego przez wybuch II wojny światowej. 

Dziękujemy naszym gościom za ten bezcenny dar dla przyszłych pokoleń – świadectwo.

            Kolejny okres nauki to szereg innowacji w ofercie dydaktycznej i wychowawczej szkoły. W ramach zajęć rozwijających prowadzone będą lektoraty z języka hiszpańskiego oraz zajęcia informatyczne - kodowanie i programowanie.

Wzbogaceniem  oferty dla uczniów niepełnosprawnych jest między innymi  nowoczesna sala integracji sensorycznej. Powstaje także miejsce do ćwiczeń rehabilitacyjnych na świeżym powietrzu z dostosowanymi urządzeniami.

           Uczniowie klas 5, 6 i 7- mych uczestniczyć będą w treningach piłki ręcznej pod okiem trenerów z kadry narodowej i klubów sportowych.

            Z końcem października natomiast nastąpi uroczyste otwarcie nowoczesnej sieci boisk sportowych, dzięki czemu nasi uczniowie będą mieli idealne warunki aby doskonalić i rozwijać swoje talenty.

            Witając uczniów, rodziców oraz gości pani Dyrektor życzyła wszystkim wspaniałego i pełnego sukcesów nowego roku nauki.

            Z uwagi na prace budowlane na terenie przyszłego kompleksu boisk zwróciła także uwagę na bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.

GALERIA