"TOLERUJ, AKCEPTUJ, SZANUJ!" to hasło tegorocznych obchodów Szkolnych Dni Integracji w puławskiej "Szóstce". W miniony piątek kwietniowe inicjatywy podsumowano podczas uroczystej gali. Spotkanie otworzyła część artystyczna o tematyce tolerancji i przyjaźni. Uczniowie zrelacjonowali liczne działania, które miały miejsce w ramach obchodów, m. in. Dzień Radości, Dzień Dobrych Uczynków, Dzień Tolerancji, Dzień Dobrego Słowa. GALERIA
 
Rozstrzygnięto konkursy: literacki pod hasłem "Toleruj, akceptuj, szanuj", fotograficzny "Mamy siebie, mamy tak wiele", plastyczny "Z przyjaciółmi się nie nudzę". Przedstawiono wyniki plebiscytu na piosenkę o tolerancji, akceptacji i przyjaźni, młodzi artyści natomiast mieli okazję zaprezentować społeczności szkolnej i gościom swoje talenty wokalne oraz instrumentalne.
 
Tradycją tego szczególnego święta w Szkole Podstawowej nr 6 jest także przyznawanie tytułu "Przyjaciela Integracji" osobom wybieranym spośród całej społeczności szkolnej - pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców. Jest to wyróżnienie za działania podejmowane z potrzeby serca na rzecz budowania integracji oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych.
Podczas piątkowej gali tytuł "Przyjaciela Integracji" otrzymały 23 osoby.
 
Szkolne Dni Integracji to bardzo ważne wydarzenie wsród różnorodnych działań podejmowanych w Szóstce. W tym roku odbyły się już po raz jedenasty. O tym jak bardzo są one cenione wśród uczniów, pracowników szkoły, rodziców świadczy nie tylko gotowość do pomocy, zaangażowanie w liczne działania ale także czynny udział uczniów we wszystkich inicjatywach. Aleja Dobrych Uczynków oraz galeria nagrodzonych prac - plastycznych, fotograficznych oraz uczniowskich wierszy podejmujących tematykę przyjaźni i akceptacji - nadają wyjątkowy charakter szkolnym korytarzom.