Dnia 16 lutego 2018r., w naszej szkole, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj odbywa się na przełomie I/II semestru, kiedy uczniowie znają już cały alfabet.
Specjalnie na tę okazję uczniowie klas IVb, IVd, Vc, VIa, VIIa wraz z p. Agnieszką Kowalczyk przygotowali część artystyczną, podczas której przekazano dzieciom wiedzę o książce i bibliotece.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wręczono dzieciom pamiątkowe zakładki, które będą przypominały o tym wydarzeniu.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. GALERIA