Dnia 24 marca klasa VI a z okazji dni otwartych, przygotowała przedstawienie pt. "W zaczarowanym świecie książki" połączone z warsztatami językowymi dla przedszkolaków.

Dzieci uczestniczyły w zabawach językowych, rozwiązywały krzyżówkę, rozpoznawały postaci z bajek. Wspólnie z "Królową Książką" poznały zasady obcowania z książką.

 

Klasa integracyjna Va zorganizowała uroczysty apel z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszyscy mieliśmy tremę przed występem, ale na szczęście każdy zapamiętał swój tekst i wszystko poszło jak należy. Dostaliśmy gromkie brawa.

Hmm... pomyślimy o aktorstwie:)

 

 

W naszej szkole tuż przed świętami odbył się konkurs na piosenkę świąteczną "Na świąteczną nutkę". Wzięły w nim udział wszystkie klasy od I do VI. Zwyciężyła klasa integracyjna Va piosenką Majki Jeżowskiej "Kochany Panie Mikołaju".

Zwycięskiej klasie GRATULUJEMY!!!


 

 

 

KLASY VA I VB NA WYCIECZCE W WARSZAWIE- 24 LISTOPADA 2015r.

 24 listopada 2015 roku klasy Va i Vb wybrały się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Warszawy. Tego dnia było bardzo zimno, pogoda nas nie oszczędzała, pomimo to dzieci, pełne energii i chęci poznawania, z uśmiechem na twarzy, przyjmowały "pogodowe zawirowania". Punktem docelowym naszej wycieczki były: wizyta w Centrum Nauki Kopernik, spacer po Starówce oraz zwiedzanie Telewizji Polskiej. Wszystkie punkty wycieczki zostały zrealizowane. Dostarczyły nam wielu wrażeń oraz niezapomnianych przeżyć. Szczególnie utkwiła nam w pamięci wizyta w Telewizji Polskiej, gdzie mogliśmy zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca w TV od podszewki. Największe wrażenie zrobiło na dzieciach studio programu "Świat się kręci" nadawanego w telewizyjnej "Jedynce". Siedząc na białych kanapach, nie jeden uczeń poczuł się jak uczestnik programu publicystycznego. Oby więcej takich wycieczek!

    

 

 

DNI OTWARTE 2016

Na początku marca w naszej szkole zorganizowano dni otwarte. Klasa Va wystawiła przedstawienie dla dzieci z okolicznych przedszkoli pt "Zaczarowanym pociągiem w krainę bajek". Do występu przygotowywaliśmy się już od początku lutego. Najwięcej trudności sprawiło nam wykonanie pociągu. Na szczęście ze wszystkim zdążyliśmy i chyba się udało...;) Zobaczcie sami!

 

Wycieczka do Czarnolasu

18 października klasa VI a gościła w Czarnolesie. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej na temat życia i twórczości Jana Kochanowskiego. Podczas zajęć mogli obejrzeć jedyne i niepowtarzalne przedmioty z epoki renesansu , jak np. fotel Jana Kochanowskiego, stół, gry, pierścień zaręczynowy i in. Po ciekawej lekcji wyruszyliśmy w poszukiwaniu kamienia, na którym siadywał pisarz i tworzył. Podobno ten, kto na nim usiądzie zostanie Mistrzem Ortografii. Uczniowie spędzili na nim dłuższą chwilę, być może chcieli poprawić swoje oceny z ortografii.

Spacerując po parku, podziwialiśmy piękny, jesienny krajobraz. Następnie udaliśmy się na przygotowane dla nas ognisko. Zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do Puław.