Drukuj

        Szkolne korytarze ozdobione zostały plakatami  oraz sentencjami na temat życzliwości oraz pozdrowieniami w różnych językach: angielskim, hiszpańskim, niemieckim. 

        Uczniowie klasy Va wraz z wychowawcą przygotowali oraz wygłosili przez szkolny radiowęzeł krótką pogadankę na temat obchodów Dni Życzliwości w naszej szkole oraz zapoznali nas z historią tego dnia, obchodzonego na całym świecie 21 listopada.

        Następnie, we wszystkich klasach, rozdane zostały kartki, na których uczniowie mogli zapisać swoje pozdrowienia dla bliskiej i lubianej osoby. Pozdrowienia, pocztą szkolną, trafiły do adresatów, sprawiając wszystkim niemałą niespodziankę.

        Podczas Tygodnia Życzliwości nie zapomnieliśmy też o innych osobach, które tak bardzo potrzebują troski, uśmiechu, życzliwości i zrozumienia. Dzieci z puławskiego szpitala oraz pacjenci z sąsiadującego z ,,Szóstką" hospicjum otrzymali przygotowane przez uczniów klas Va i Vb kartki z pozdrowieniami.

        Na szkolnym korytarzu wykonane zostały gazetki, informujące o obchodach Dnia Życzliwości oraz kolorowe Drzewo Życzliwości, ozdobione pozdrowieniami dzieci.

        Zwieńczeniem działań było uroczyste wręczenie dyplomów w klasie Va - dla Króla i Królowej Życzliwości przez Panią Anetę Walaszczyk - Przewodniczącą Rady Rodziców naszej szkoły. Uczniowie, Agatka Żukowska i Mateusz Podkówka, wybrani w klasie na Króla i Królową Życzliwości, w imieniu całej klasy, uroczyście podziękowali Pani Anecie za życzliwość, dobroć, uśmiech i pomoc, na którą zawsze mogli i mogą liczyć.

        To jeszcze nie wszystkie działania, jakie towarzyszyły nam podczas Tygodnia Życzliwości. Uczniowie naszej szkoły oraz szkół puławskich wzięli udział w konkursie plastycznym - międzyszkolnym oraz szkolnym konkursie poetyckim. Konkursy spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci, o czym świadczy duża ilość zgłoszonych prac. Wybór laureatów będzie bardzo trudny, a wyniki już wkrótce.

         Cieszymy się, że działania podjęte podczas Tygodnia Życzliwości w naszej szkole, spotkały się z tak dużym zainteresowaniem zarówno naszych uczniów, jak i dorosłych. Mamy nadzieję, że hasło ,, Życzliwość na co dzień, nie tylko od święta" towarzyszyć nam będzie już stale, a uśmiech i dobre słowo pomogą w codziennym życiu.

        Dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, którzy włączyli się w obchody Dni Życzliwości, Wasza pomoc była niezastąpiona.

Magdalena Seweryńska

Anna Kowalska

Uczniowie klasy Va

GALERIA ZDJĘĆ