Drukuj

7 listopada uczniowie klasy integracyjnej Va wraz z wychowawcami wybrali się na wspaniałą wycieczkę do Janowa Lubelskiego.
Na miejscu nie brakowało wrażeń, które dostarczyły dzieciom zarówno zwierzęta rodzime - koniki biłgorajskie, kozy, jak i zwierzęta egzotyczne - karaczany, węże, kameleony i in. Uczniowie poznali zwyczaje tych zwierząt, ich cechy charakterystyczne, budowę ciała i preferencje żywieniowe.
Następnie, na dwie godziny, dzieci przeniosły się wirtualnie w świat natury, aktywnie uczestnicząc w laboratoriach edukacyjnych ZOOM NATURY. Doskonałą zabawę oraz niezapomniane wrażenia dostarczyła przestrzeń laboratorium, zawierająca elementy: warsztatowe, multimedialne i sensoryczno - ruchowe. Podczas tych zajęć wychowankowie zapoznali się z podstawowymi informacjami z zakresu botaniki oraz kształtowali umiejętność obserwacji otaczającej nas natury.
Kolejnym punktem naszej wycieczki były ciekawe laboratoria: AWIFAUNA I TROPOSFERA oraz ENERGIA I RECYCLING. Nasze pociechy poznały zasady aerodynamiki i niezwykłe zjawiska atmosferyczne. Zwiedzający mogli poznać gatunki ptaków i ich zwyczaje. W dalszej części zajęć dowiedzieliśmy się, dlaczego wiatr uważany jest za odnawialne źródło czystej energii.
Na koniec udaliśmy się do skansenu kolejki leśnej, gdzie niejeden z naszych uczniów mógł poczuć się jak maszynista.
Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń oraz mądrzejsi o nowe doświadczenia, z uśmiechem na twarzach, pożegnaliśmy się z tym wspaniałym miejscem.

GALERIA