Drukuj

OGROMNY SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY !
W piątek 29 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w
I Finałowej Gali Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
„Życie między wierszami”.
Organizatorem konkursu była SP 82 w Warszawie. Na konkurs nadesłano ponad dwieście wierszy z całej Polski. Konkurs objęto Honorowym Patronatem Pani Urszuli Kierzkowskiej, Burmistrza Dzielnicy Bemowo. Gośćmi Gali byli zastępca Burmistrza Bemowo Pan Jakub Greziak oraz Pani Ewa Wyrwich- Hejduk, Inspektor Wydziału Oświata i Wychowania. Gospodarz, Pani Noemi Joanna Zasada uroczyście ogłosiła wyniki konkursu.
W kategorii uczniów klas 5-6
2. miejsce w Polsce zajął:
Mikołaj Choina
uczeń klasy 6b pod opieką literacką p. Beaty Węglińskiej-Słowik
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:
Wiktor Nadzieja uczeń klasy 6c pod opieką polonisty p. Magdaleny Stefanyszyn
Łukasz Pasternak uczeń klasy 6b –nauczyciel Beata Węglińska-Słowik
Karol Warda uczeń klasy 6b pod opieką literacką p. Beaty Węglińskiej-Słowik
W kategorii uczniów klas 7-8 oraz klas gimnazjalnych
Wyróżnienie otrzymał:
Jakub Flejmer uczeń klasy 8b- nauczyciel Beata Węglińska-Słowik
Podziękowania i nagrody książkowe otrzymali również nauczyciele Laureatów. Galę zaszczycili swą obecnością znani i lubiani aktorzy: Teresa Lipowska, Małgorzata Kożuchowska, Bartosz Mazur, Marcin Janos i Maciej Mikołajczyk. Odczytali nagrodzone liryki. Wiersz Mikołaja Choiny zaprezentowała znakomita aktorka Teresa Lipowska. Niezapomniane chwile uwiecznione są na pamiątkowych fotografiach i pozostaną we wspomnieniach obecnych na Gali Laureatów , ich rodziców oraz nauczycieli.

Gratulujemy Młodym Poetom!

GALERIA